Empat pelumba negara cemerlang di Sepang

Oleh Staff Writer 30 Oktober 2016 7
Empat pelumba negara cemerlang di Sepang
Pelumba Moto2, Hafizh Syahrin dan Ramdan Rosli, masing-masing menamatkan perlumbaan di tempat kelima dan ke-12 dalam Grand Prix Motosikal (MotoGP) Malaysia di Litar Antarabangsa Sepang (SIC), hari ini.

Hafizh, yang nyata didorong pencapaian meraih petak ke-14 -- rekod terbaiknya di Sepang sejak 2011 -- menamatkan perlumbaan di tempat kelima untuk mengutip 11 mata walaupun beraksi di litar basah. 

Hafizh kini berada dalam kelompok 10 teratas keseluruhan pelumba Moto2 dengan 117 mata di tangga kesembilan.

Peneraju, Johann Zarco, pula melonjakkan diri ke saingan MotoGP musim depan apabila muncul juara Moto2 dua kali, selepas mengesahkan kemenangan bergaya di Sepang.

Terdahulu, aksi pembuka tirai di Sepang, Moto3, cukup dramatik dengan siri kemalangan memaksa beberapa pelumba akur tidak dapat menamatkan perlumbaan.

Situasi itu dimanfaatkan sepenuhnya Khairul Idham Pawi yang bangkit daripada kekecewaan bermula di petak ke-20, sebelum memacu jentera dengan penuh yakin untuk berakhir di tangga kelapan.

Pelumba wildcard, Hafiq Azmi, juga mencipta kejutan dengan meraih tempat ke-11, ketika Adam Norrodin gagal menamatkan perlumbaan.

Khairul Idham atau SuperKIP, kini di tangga ke-17 keseluruhan Moto3, Adam ke-28, dan lima mata pertama yang diraih di Sepang meletakkan Hafiq kini di tangga ke-32.

Sementara itu, aksi mengecewakan Brad Binder, yang menamatkan perlumbaan di tempat ke-17, langsung tidak mengancam kedudukannya selaku peneraju keseluruhan.

Keputusan Moto2:

1. Johann Zarco (Ajo Motorsport) 45'51.036s 
2. Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) +3.256s 
3. Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) +3.689s 
4. Lorenzo Baldassarri (Forward Team) +21.428s 
5. Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia) +24.700s 
6. Thomas Luthi (Garage Plus Interwetten) +26.184s 
7. Alex Marquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) +28.177s 
8. Xavi Vierge (Tech 3 Racing) +28.855s 9. Luca Marini (Forward Team) +29.247s 
10. Isaac Vinales (Tech 3 Racing) +29.969s 
11. Simone Corsi (Speed Up Racing) +30.866s 
12. Ramdan Rosli (Petronas AHM Malaysia) +31.260s 
13. Remy Garder (Tasca Racing Scuderia) +31.793s 
14. Alex Rnis (Paginas Amarillas HP 40) +34.697s 
15. Xavier Simeon (QMMF Racing Team) +46.669s 
16. Jesko Raffin (Sports-Millions-EMWE-SAG) +49.126s 
17. Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) +49.293s 
18. Danny Kent (Leopard Racing) +51.610s 
19. Edgar Pons (Paginas Amarillas HP 40) +54.949s 
20. Marcel Schrotter (AGR Team) +55.461s 
21. Takaaki Nakagami (IDEMITSU Honda Team Asia) +1'08.613s 
22. Iker Lecuona (CarXpert Interwetten) +1'16.574s 
23. Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) +1'25.838s 
24. Ratthapark Wilairot (IDEMITSU Honda Team Asia) +2'01.635s

Keputusan Moto3

1. Francesco Bagnaia (ITA) Pull & Bear Aspar Mahindra Team (Mahindra) 29 minit (m) 29.351 saat (s) 
2. Jakub Kornfeil (CZE) Drive M7 SIC Racing Team (Honda) 29m 36.459s 
3. Bo Bendsneyder (NED) Red Bull KTM Ajo (KTM) 29m 36.604s 
4. Fabio Quartararo (FRA) Leopard Racing (KTM) 29m 37.820s 
5. Andrea Locatelli (ITA) Leopard Racing (KTM) 29m 41.765s 
6. Marcos Ramirez (SPA) Platinum Bay Real Estate (Mahindra) 29m 42.057s 
7. Gabriel Rodrigo (ARG) RBA Racing Team (KTM) 29m 42.738s 
8. Khairul Idham Pawi (MAL) Honda Team Asia (Honda) 29m 42.857s 
9. Livio Loi (BEL) RW Racing GP BV (Honda) 29m 43.796s 
10. Darryn Binder (RSA) Platinum Bay Real Estate (Mahindra) 30m 8.128s 
11. Hafiq Azmi (MAL) Peugeot MC Saxoprint (Peugeot) 30m 15.178s 12. Niccolò Antonelli (ITA) Ongetta-Rivacold (Honda) 30m 18.250s 
13. Stefano Valtulini (ITA) 3570 Team Italia (Mahindra) 30m 18.999s 
14. Lorenzo Petrarca (ITA) 3570 Team Italia (Mahindra) 30m 19.193s 
15. Fabio Di Giannantonio (ITA) Gresini Racing Moto3 (Honda) 30m 44.514s 
16. Lorenzo Dalla Porta (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) +1 lap 
17. Brad Binder (RSA) Red Bull KTM Ajo (KTM) +3 lap 

*Gagal tamatkan perlumbaan (DNF) 

Maria Herrera (SPA) MH6 Team (KTM) DNF 
Jules Danilo (FRA) Ongetta-Rivacold (Honda) DNF 
Jorge Navarro (SPA) Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF 
Albert Arenas (SPA) Peugeot MC Saxoprint (Peugeot) DNF 
Joan Mir (SPA) Leopard Racing (KTM) DNF 
Tatsuki Suzuki (JPN) CIP-Unicom Starker (Mahindra) DNF 
Andrea Migno (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) DNF 
Nicolo Bulega (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) DNF 
Jorge Martin (SPA) Pull & Bear Aspar Mahindra Team (Mahindra) DNF 
Aron Canet (SPA) Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF 
Philipp Oettl (GER) Schedl GP Racing (KTM) DNF 
Juanfran Guevara (SPA) RBA Racing Team (KTM) DNF 
Adam Norrodin (MAL) Drive M7 SIC Racing Team (Honda) DNF 
Ayumu Sasaki (JPN) Gresini Racing Moto3 (Honda) DNF

Tentang Penulis

Staff Writer

Komen