Piala Dunia 2018: Jadual peringkat kumpulan

Oleh Penulis Jemputan 2 Disember 2017 3699
Piala Dunia 2018: Jadual peringkat kumpulan

Piala Dunia 2018 di Russia menjanjikan satu kejohanan terindah merentasi sebuah negara yang besar dan berbilang budaya.

Berikut dipaparkan jadual perlawanan peringkat kumpulan (masa mengikut bandaraya tuan rumah):

14 Jun
Russia lwn Arab Saudi (Stadium Luzhniki, Moscow - 1800)

15 Jun
Mesir lwn Uruguay (Ekaterinburg - 1700)
Maghribi lwn Iran (St Petersburg - 1800)
Portugal lwn Sepanyol (Sochi - 2100)

16 Jun
Perancis lwn Australia (Kazan - 1300)
Argentina lwn Iceland (Stadium Spartak, Moscow - 1600)
Peru lwn Denmark (Saransk - 1900)
Croatia lwn Nigeria (Kaliningrad - 2100)

17 Jun
Costa Rica lwn Serbia (Samara - 1600)
Jerman lwn Mexico (Stadium Luzhniki, Moscow - 1800)
Brazil lwn Switzerland (Rostov - 2100)

18 Jun
Sweden lwn Korea Selatan (Novgorod -1500)
Belgium lwn Panama (Sochi - 1800)
Tunisia lwn England (Volgograd - 2100)

19 Jun
Poland lwn Senegal (Stadium Spartak, Moscow - 1500)
Colombia lwn Jepun (Saransk - 1800)
Russia lwn Mesir (St Petersburg - 2100)

20 Jun
Portugal lwn Maghribi (Stadium Luzhniki, Moscow - 1500)
Uruguay lwn Arab Saudi (Rostov - 1800)
Iran lwn Sepanyol (Kazan - 2100)

21 Jun
Perancis lwn Peru (Ekaterinburg - 1700)
Denmark lwn Australia (Samara - 1900)
Argentina lwn Croatia (Novgorod - 2100)

22 Jun
Brazil lwn Costa Rica (St Petersburg - 1500)
Nigeria lwn Iceland (Volgograd - 1800)
Serbia lwn Switzerland (Kaliningrad - 2000)

23 Jun
Belgium lwn Tunisia (Stadium Spartak, Moscow - 1500)
Jerman lwn Sweden (Sochi - 1800)
Korea Selatan lwn Mexico (Rostov - 2100)

24 Jun
England lwn Panama (Novgorod - 1500)
Jepun lwn Senegal (Ekaterinburg - 2000)
Poland lwn Colombia (Kazan - 2100)

25 Jun
Arab Saudi lwn Mesir (Volgograd - 1700)
Uruguay lwn Russia (Samara - 1800)
Sepanyol lwn Maghribi (Kaliningrad - 2000)
Iran lwn Portugal (Saransk - 2100)

26 Jun
Australia lwn Peru (Sochi - 1700)
Denmark lwn Perancis (Stadium Luzhniki, Moscow - 1700)
Iceland lwn Croatia (Rostov - 2100)
Nigeria lwn Argentina (St Petersburg - 2100)

27 Jun
Korea Selatan lwn Jerman (Kazan - 1700)
Mexico lwn Sweden (Ekaterinburg - 1900)
Serbia lwn Brazil (Stadium Spartak, Moscow - 2100)
Switzerland lwn Costa Rica (Novgorod - 2100)

28 Jun
Jepun lwn Poland (Volgograd - 1700)
Senegal lwn Colombia (Samara - 1800)
England lwn Belgium (Kaliningrad - 2000)
Panama lwn Tunisia (Saransk - 2100)
 

Tentang Penulis

Penulis Jemputan

Komen